top of page

Tälje Youth träffarna

Uppdaterat: 7 feb. 2021


Under vårterminen kommer våra tonåringar att träffas på lördagar kl. 18.00. Vårt fokus kommer att vara Bibelundervisning, samtal och gemenskap.


Den 21 januari meddelade regeringen att idrotts-, fritids- och kulturaktiviteter för barn och unga födda 2002 eller senare "snarast möjligt" bör återupptas, såväl inomhus som utomhus. Regeringen skriver vidare på sin hemsida (regeringen.se) att nämnda aktiviteter "som kan genomföras utan ökad risk för smittspridning, bör fortgå i så stor utsträckning som möjligt om föreskrifterna och allmänna råd kan följas.”


VÄLKOMMEN ALLA TONÅRINGAR, 12 ÅR OCH UPPÅT

Lördagar kl. 18.00

Internationella Kyrkan

Cederströmsvägen 9, Södertälje

21 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Julen 2022

Comments


bottom of page