top of page

Genesis - "från början"Välkommen till höstens bibelstudier. Dessa kvällar är för dig som vill fördjupa din relation med Jesus och till Bibeln. Under höstterminen kommer vi att studera Bibelns första bok – Genesis ”ursprung” (alltså 1 Moseboken).


Vi vill också skapa utrymme för en fördjupad gemenskap. Därför kommer vi att börja kvällarna med fika och avsluta kvällen med bibelsamtal. Bibeln behöver läsas och tolkas i en gemenskap där man också får möjlighet att ställa frågor. Välkommen med. Vi öppnar våra Biblar för att lära oss, vi öppnar våra hjärtan för Guds tilltal.


Kvällarna är kostnadsfria, men vi tar en självkostnads-pris för fikat.


UPPLÄGG

18.30 Fika och gemenskap

19.00 Lovsång och bön

19.10 Undervisning

19.55 Bibelsamtal

20.30 Avslut


DATUM

Torsdag, 25 AUG

Torsdag, 1 SEPT

Torsdag, 8 SEPT

Torsdag, 15 SEPT

Torsdag, 6 OKT

Torsdag, 13 OKT

Torsdag, 20 OKT

Torsdag, 10 NOV

Torsdag, 17 NOV

Torsdag, 1 DEC

Torsdag, 8 DEC

Torsdag, 15 DEC

68 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Julen 2022

Comments


bottom of page